Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Żywioł abstrakcji – Ryszard Miłek

| 10 listopada 2016

Mamy przyjemność zaprosić państwa na wernisaż wystawy prac Ryszarda Miłka pt. „Żywioł abstrakcji”, który odbędzie się 18 listopada 2016 r. o godzinie 18.00 w siedzibie firmy Amper ul. Różana 1 w Nowym Sączu. Wystawa eksponowana będzie do stycznia 2017 roku.

października 2016 - styczeń 2017

października 2016 – styczeń 2017

Obrazy na płótnie w technice oleju i akrylu emanują siłą mocnych zestawień kolorystycznych, ekspresją emocjonalną i żywiołowością wizji. To jeszcze jedna ścieżka artystyczna, za która podąża niespokojny duch Ryszarda Miłka.

Artysta odnosi sukcesy nieustające na całym świecie. Był wielokrotnie nagradzany m.in. na Międzynarodowym i Europejskim Biennale Pasteli, trzykrotnie, dwa razy otrzymując pierwsze miejsce i raz wyróżnienie honorowe im. Jerzego Madejskiego, który był admiratorem jego malarstwa.

Współpracuje z wysoko notowaną na świecie Gagliardi Gallery w Londynie, która jest organizatorem Światowego Biennale Sztuki w Londynie i Międzynarodowego Biennale Sztuki w Chianciano. Dzieła Ryszarda Miłka były w tych eventach nagradzane. Druga nagroda w Londynie i tamże wyróżnienie za „Mistrzostwo” i trzecia nagroda w Chianciano świadczą jak ceniona jest sztuka artysty nowosądeckiego w Europie. Galeria Galgiardi tak napisała o Miłku „Ryszard Miłek, jeden z najlepszych pastelistów na świecie. Członek Stowarzyszenia Pastelistów Polskich oraz honorowy członek American Association of Pastel Artist (Związek Pastelistów Amerykańskich).Jedyny w swoim rodzaju i fantastyczny artysta, którego prace cieszą się uznaniem na cały świecie”. A Dyrektor Maria Galgiardi napisała te sugestywne słowa pod adresem dzieł Ryszarda „Znakomity kunszt Miłka polega na jego umiejętności tworzenia enigmatycznych, abstrakcyjnych form i figur z fuzji świetlistych kolorów i niebiańskiej głębi, która przywołuje widza do wejścia, zadziwiając jego zmysły i pobudzając umysł. Jego technika w posługiwaniu się pastelami olejnymi nie ma sobie równych ,pozwalając mu na mistrzowskiem wykorzystanie światłocienia”.

Prestiżowy Sacchi Magazine wychodzący w Londynie zamieścił reprodukcję dzieła Ryszarda Miłka.

Wybitny reżyser i przyjaciel artysty, zmarły niedawno Krzysztof Krauze tak komentował sztukę Ryszarda Miłka, wg. artysty nader trafnie:

„Przeżywam pastele Ryszard Miłka jak muzykę jazzową .Słyszę współpracujące ze sobą instrumenty. Słyszę partie solowe tu, saksofon tam perkusję, dalej kontrabas. Widzę nieustanna rozmowę, zawsze czujnych, nasłuchujących się wzajemnie muzyków w Przemienionych w kolory i formy. Odnajduję powoli linię melodyczną spróbujcie tak na to spojrzeć, odkryjecie nową przestrzeń tych niezwykłych obrazów”.

Nie tak dawno Ryszard Miłek udzielił nam krótkiego wywiadu. Szczegóły dostępne są w innym naszym wpisie pt. Powrót do źródła.

Serdecznie zapraszamy do odsłuchu.

Tags: , , , , , , , , ,

Kategoria: Wystawy

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!