Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

„Taniec z dzieckiem w chuście”

| 10 maja 2016

Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Sączu proponuje nową interesującą inicjatywę: zajęcia skierowane do wszystkich mam i ich małych dzieci – „TANIEC Z DZIECKIEM W CHUŚCIE”.

Spotkania tańczących mam, które noszą swoje dzieci w chustach, stają się coraz bardziej popularne. Chusta pozwala na bezpieczne i wygodne noszenie dziecka, a jednocześnie uwalnia ręce, dzięki czemu mama może swobodnie oddać się ekspresji i wyrażaniu siebie poprzez taniec.

Taniec jest naturalnym sposobem komunikacji mamy i dziecka, może stać się też stałym elementem ich wspólnej zabawy. Wspólne rytmiczne poruszanie się matki i dziecka sprzyja rozwojowi mózgu malucha, korzystnie wpływa na poczucie jego bezpieczeństwa. Rytmiczne kołysanie pomaga dziecku zasnąć, zrelaksować się i wyciszyć.

Taniec może być wprowadzeniem dziecka do innych form jego aktywności fizycznej w niedalekiej przyszłości. Wreszcie, taniec wspiera wydzielanie endorfin, tak zwanych hormonów szczęścia, które wywołują dobre samopoczucie i zadowolenie z siebie.

13 maja

13 maja

MOK zachęca wszystkie mamy i ich maleństwa do skorzystania z oferty.

Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 13.05.2016 r. pod adresem mailowym barbara.k3@onet.eu lub telefonicznie (18) 443 89 59 w.23

Tags: , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!