Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Pamiętaj! „Małopolska myśli o Tobie” tym razem w Nowym Sączu

| 9 sierpnia 2015

Koncerty gwiazd, konkursy, kilkunastu wystawców, warsztaty rzemiosła, prezentacje innowacyjnych rozwiązań, degustacje lokalnych przysmaków, atrakcje dla najmłodszych – to wszystko oraz mnóstwo innych niezapomnianych atrakcji będzie można znaleźć 9 sierpnia w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. O godzinie 13.00 wystartuje Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie”.

BANNER_NS 2

To kolejna, trzecia odsłona festiwalowych wrażeń. Tym razem zapraszamy do serca Miasteczka Galicyjskiego, gdzie w podcieniach rynku będzie można spotkać niezwykłych ludzi, którzy postanowili sięgnąć po fundusze unijne. Wszyscy pochodzą z Małopolski i mogą pochwalić się osiągnięciami na miarę XXI wieku. Na swoich stoiskach zaprezentują oryginalne pomysły, które udało im się zrealizować i przekształcić w ciekawe produkty i realne efekty.

Spacerując po Miasteczku weźmiemy udział m.in. w warsztatach garncarstwa zorganizowanych przez Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu. Z firmą Fototiszert.pl poznamy sekrety druku na koszulkach. Na stoisku Tłoczni Chocznia skosztujemy świeżo wyciśniętego soku z owoców lub warzyw. Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego pokaże urządzenia do badań energooszczędności. Spółdzielnia socjalna „Złote rączki” wykona mistrzowską usługę masażu. Czarny Groń przygotuje atrakcje dla dzieci, a z firmą Bodman nadrukujemy aplikacje na odzieży. Poszukujący rozwiązań mobilnych zapoznają się z innowacyjną platformą edukacyjną Wyższej Szkoły Biznesu. To jednak tylko część przygotowanych atrakcji. Na uczestników czekają też zabawne konkursy z cennymi nagrodami (do wygrania m.in. rower, hulajnoga i deskorolka). Publiczność obejrzy koncert Zespołu Regionalnego Dolina Słomki, kultywującego tradycje Lachów Sądeckich. Wieczorem wystąpi gwiazda Festiwalu, grupa Future Folk, znana z łączenia nowoczesnej muzyki tanecznej i tradycyjnych rytmów góralskich. Stanisław Karpiel-Bułecka i jego zespół zaprezentują m.in. utwory ze swojej najnowszej płyty „Zbójnicki after”.

9 sierpnia

9 sierpnia

W dniu Festiwalu dostępne będą wszystkie atrakcje Miasteczka Galicyjskiego. Przypomnijmy, że jest to unikatowy projekt prezentujący charakter XIX-wiecznego ośrodka miejskiego. Dzięki dotacji z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 możemy podziwiać uliczki i zabudowania wokół rynku oraz architekturę domostw i warsztatów, zrekonstruowanych na podstawie starych planów małopolskich miasteczek. Zajrzymy do wnętrz sprzed ponad 100 lat, m.in. atelier fotografa, warsztatu zegarmistrza, czy Cukierni Lwowskiej.

Festiwal Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” obejmuje łącznie 6 imprez plenerowych w ciekawych miastach regionu. Kolejna dawka niezapomnianych wrażeń towarzyszyć nam będzie w Nowym Sączu (9 sierpnia), Rabce-Zdroju (16 sierpnia), Dobczycach (30 sierpnia) oraz Krakowie (12-13 września).

Organizatorem Festiwalu jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Na wydarzenie zaprasza Marek Sowa, marszałek Małopolski.

Więcej informacji o Festiwalu

Dołącz do nas na Facebooku

Spot reklamowy

Tags: , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!