Click to listen highlighted text!

Organizacja ruchu w rejonie cmentarzy na terenie miasta Nowego Sącza w okresie święta zmarłych i zmiany w rozkładzie MPK

| 30 października 2018

Na czas Święta Zmarłych tj. w okresie od 31.10.2018 r. (godziny poranne) do 04.11.2018 r. w rejonach cmentarzy na terenie miasta Nowego Sącza wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu:

1.Cmentarz w dzielnicy „Gołąbkowice”.

Na ulicy Lwowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza. Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Lwowskiej (po stronie cmentarza)  jak również na parkingu pod cmentarzem. Udostępniony będzie również parking GH Gołąbkowice.

2. Cmentarz komunalny.

Ulice Rejtana i Husarska objęte zostaną zakazem zatrzymywania, prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h,  zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”.        Możliwość parkowania pojazdów na wyznaczonym parkingu przyulicznym wzdłuż ul. Rejtana (obok cmentarza), po lewej stronie ul. Śniadeckich, Pierackiego oraz na parkingu przy ul. Pierackiego. Ponadto udostępnione będą parkingi w Zespole Szkół Samochodowych oraz CH Europa II Plaza.

3. Cmentarz w dzielnicy „Zawada”.

Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów na wysokości cmentarza, oraz na odcinku od ul. Krętej do ul. Bora Komorowskiego. Na ul. M. Dąbrowskiej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu (od ul. Nawojowskiej do ul. B.Prusa).

Parkowanie będzie dozwolone po jednej stronie ul. Dąbrowskiej i na znajdujących się w tym rejonie parkingach w rejonie Kościoła i cmentarza.

4.Cmentarz w dzielnicy „Biegonice”.

Na ulicy Nawojowskiej w rejonie cmentarza prędkość pojazdów ograniczona zostanie do 30 km/h, zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po prawej stronie od ul. Biegonickiej w kierunku Centrum.

Parkowanie pojazdów będzie możliwe na ul. Węgierskiej po stronie cmentarza, na parkingu przy kaplicy oraz na ulicach okalających cmentarz.

5. Cmentarz w dzielnicy „Helena”.

Na ulicy Św. Heleny w rejonie cmentarza zamontowane zostaną tablice ze znakiem A-30 „wzmożony ruch pieszych”. Na ul. Starowiejskiej zabronione będzie zatrzymywanie pojazdów po jednej stronie, zakaz zatrzymywania będzie obowiązywał również po jednej stronie ul.Św. Heleny.

Parkowanie pojazdów będzie dozwolone na ul. Starowiejskiej od strony cmentarza jak również na ul. Św. Heleny, Jesionowej i Pastwiska.

 


 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. w Nowym Sączu informuje, że w dniu 1 Listopada 2018r. (Wszystkich Świętych) zostanie uruchomiona linia „0”, która połączy sądeckie cmentarze. W tym roku linia zostanie wydłużona do osiedla Wólki.

Rozkład jazdy linii „0” – kliknij tutaj

Rozkład jazdy szynobusu – kliknij tutaj

Dodatkowo będzie kursował szynobus ze stacji Nowy Sącz Miasto do stacji Nowy Sącz Chełmiec według rozkładu jazdy obowiązującego w dzień roboczy.

Pozostałe linie autobusowe kursują według niedzielnego rozkładu jazdy.

W dniach 1.11.2018 roku – 2.11.2018 roku linia 11 omija w obu kierunkach przystanki: Stary Sącz Cyganowice-tartak; Barcice Dolne. W zamian zatrzymuje się na przystanku Barcice (przy drodze krajowej).

Za utrudnienia przepraszamy.

Tags: , , , , , , , , , ,

Category: Polecane

Comments are closed.

Skip to content Click to listen highlighted text!