Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego w Miasteczku Galicyjskim

| 18 kwietnia 2016

Gościniec Galicyjski w Nowym Sączu zaprasza na kulturalną przygodę z Teatrem Ukraińskim !

W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego zagoszczą teatry zza wschodniej granicy, które zaprezentują dwa spektakle dla dorosłych oraz jeden dedykowany dla dzieci.

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu –  Niezależne Teatralne Laboratorium (NTL) oraz Teatr Soniach, które już w ostatniej dekadzie kwietnia zawitają w Gościńcu Galicyjskim!

Sztuki tworzone przez NTL oraz Teatr Soniach były wielokrotnie nagradzane przez krytyków i cieszyły się dużą frekwencją.

Angażują współczesnego widza w sposób zaskakujący, są wyraziste i do końca trzymają w napięciu. Nie można tego przegapić !

 

22 - 23 kwietnia

22 – 23 kwietnia

22 kwietnia 2016 godz. 19.00 Teatr Soniach

Spektakl „Życie to Bajka”

Dyskusja światopoglądowa kobiet – optymistki z pesymistką. Sztuka nastraja do przyglądania się otaczającej nas rzeczywistości przez pryzmat różowych okularów. Motywująco i idealistycznie.

23 kwietnia 2016 godz. 16.00 Teatr Niezależne Teatralne Laboratorium

Spektakl dla dzieci „Tajstra Czutajstra”

Sztuka na podstawie powieści Iwana Franko, o której sam autor pisze „dobro ludowe”. Rozmowa zwierząt o różnych charakterach i zachowaniu, która pokazana w sposób humorystyczny nawiązuje do ogólnie, często stereotypowo przyjętych norm np. uparty jak osioł, żarliwy jak wilk. Bajka angażuje dzieci, pokazuje różnorodność i wielopłaszczyznowość ludzkiego zachowania.

23 kwietnia 2016 godz. 20.00 Teatr Niezależne Teatralne Laboratorium

Spektakl „Długie oczy”

Ciekawa interpretacja motywu biblijnego Babilonu. Balansowanie na granicy dobra i zła, podkreślone dobrą grą aktorską, skłania do intymnej refleksji i pytań o funkcjonowanie współczesnego Babilonu.

Bilety na spektakle kosztują 10 pln i dostępne są w kawiarni w Ratuszu na terenie Miasteczka Galicyjskiego, ul. Lwowska 226.

Tags: , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!