Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

Klub Miłośników Muzyki Progresywnej – STEVE HACKETT – „THE TOKYO TAPES”

| 23 listopada 2014

cover_218211542011_rSteve Hackett to brytyjski gitarzysta i kompozytor, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów rockowych w historii. Karierę rozpoczął w grupach Canterbury Glass i Sarabande. W 1970 roku
z zespołem Quiet World nagrał jeden album, niedługo później dołączył do grupy Genesis. Różnice w wizji muzycznej doprowadziły jednak do jego odejścia w 1977 roku, po wydaniu ośmiu albumów. Przez te lata wypracował swój wyjątkowy styl, łącząc wpływy muzyki klasycznej
z hardrockową ekspresją. Po 1977 roku prowadził głównie karierę solową (z wyjątkiem albumów wydanych z supergrupami GTR i Gordian Knot). Ma na koncie przeszło 20 bardzo zróżnicowanych gatunkowo albumów studyjnych z muzyką rockową jak i akustyczną (w tym orkiestrową)
oraz kilka zarejestrowanych na DVD koncertów. Jednym z nich jest koncert „The Tokyo Tapes”, który miał miejsce w roku 1990 w stolicy Japonii. Jako wokalista pojawił się na nim także John Wetton, występujący m. in. z legendarnym zespołem King Crimson, czy z supergrupą Asia.
Ten koncert będzie można zobaczyć podczas projekcji DVD w Klubie Miłośników Muzyki Progresywnej przy MOK w Nowym Sączu – w dniu 25 listopada br. (wtorek) o godz. 18.00.
Zapraszamy – wstęp wolny.

www.mok.nowysacz.pl

/źródło MOK Nowy Sącz/

 

Tags: , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!