Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!

73. Tour de Pologne – Nowy Sącz!

| 11 lipca 2016

Podobnie jak rok temu, Nowy Sącz jest  jedynym podwójnym gospodarzem 73. Tour de Pologne. Nasze miasto w dniach 14 – 15 lipca będzie gościć metę 3. i start 4. etapu zaliczanego do UCI World Tour wyścigu.

ETAP 3: ZAWIERCIE – NOWY SĄCZ [14.07]

Trzeci dzień wyścigu to prawdziwy maraton – etap z Zawiercia do Nowego Sącza liczy aż 240 kilometrów. Na początku trasy kolarze będą mogli podziwiać uroki wyjątkowej Jury Krakowsko-Częstochowskiej i powalczą na lotnej premii w Wadowicach. Druga część etapu, to coraz więcej wzniesień i trzy górskie premie: Wysokie, Mystków i Kunów. Po wjeździe do Nowego Sącza na peleton czeka Premia Specjalna Koral i trzy rundy po 7,4 km. Rok temu etap zakończył się niespodzianką – do mety dojechała ucieczka, a triumfował Maciej Bodnar.

ETAP 4: NOWY SĄCZ – RZESZÓW [15.07]

Nowy Sącz to jedyne miasto, które gości peleton 73. Tour de Pologne przez dwa dni. Fantastyczną atmosferę jednego z najpiękniejszych miast Małopolski kolarze poznali już podczas zeszłorocznej edycji wyścigu. W piątek (15 lipca) z sądeckiego Rynku wyruszą na trasę czwartego etapu (218 km) do Rzeszowa. Pagórkowaty odcinek prowadzi przez malownicze fragmenty Małopolski i Podkarpacia. Na trasie znajdują się górskie premie w Zaklikówce, Gminie Lubenia oraz Jasiennikach. Po przyjeździe do Rzeszowa kolarze przejadą trzy rundy po 6 km i zafiniszują w al. Cieplińskiego.

Wraz z wyścigiem zorganizowane zostały imprezy towarzyszące. Szczegóły dotyczące tych wydarzeń znajdują się na plakatach poniżej.

Najpiękniejsze miasto 73. Tour de Pologne

Plakat_A3_nowy-sacz.indd

Nutella Mini Tour de Pologne

14 lipca Nutella

W czasie trwania wyścigu nastąpi zmiana organizacji ruchu

73. TdP: Utrudnienia w ruchu podczas przejazdu kolarzy przez Nowy Sącz

oraz rozkładu jazdy miejskiej komunikacji.

Zapraszamy również na dedykowaną Tour de Pologne stronę internetową.

tdp.nowysacz.pl

 

 

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: Wydarzenia w Nowym Sączu

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

PolishEnglishFrenchGermanItalianSlovakUkrainian
Skip to content Kliknij, aby posłuchać podświetlonego tekstu!